Conferința „Ce fac colegii noștri când nu sunt la întâlnirea Rotary?”

Share on pinterest

Seria Conferințelor publice ale clubului Rotary Iași 2000, moderate de colegul nostru, PDG Daniel Condurache, a fost lansată în data de 8 noiembrie 2021. Primul invitat a fost prietenul și colegul nostru rotarian, PDG Daniel Tănase, care ne-a vorbit despre pasiunile sale. Am aflat ce fac colegii noștri atunci când nu sunt la întâlnirile de club.

S-a născut și și-a petrecut copilăria în Ploiești. A absolvit Secția de Reactoare Nucleare a Facultății de Fizică, Universitatea București. A petrecut 3 ani în Câmpulung Muscel ca inginer la Uzina de Autoturisme ARO. În urma cu 30 de ani, în 1991 s-a mutat în Suceava, unde împreună cu un bun prieten, s-a lansat în antreprenoriat. Firma Assist Software pe care au înființat-o atunci este activă și astăzi – 270 de angajați, tineri specialiști, cu o medie de vârstă de 29 de ani; peste 90% din cifra de afaceri provine din dezvoltarea de software pentru piața externă. Este căsătorit, are doi copii și este prietenul și colegul nostru în Rotary.

Poți da share la această postare!