Paul Harris Fellowship Ceremony

Share on pinterest

Ceremonial de acordare a distincțiilor Paul Harris cluburilor partenere și rotarienilor implicați activ în proiectele clubului Rotary Iași 2000.

În data de 14 decembrie 2015 a avut loc, în premieră, o ceremonie solemnă de acordare a celei mai înalte distincții rotariene – Paul Harris Fellow – colegilor și cluburilor partenere alături de care clubul nostru a desfășurat proiecte.

Distincțiile au fost înmânate de PDG Daniel Condurache și Eusebia Mindirigiu, Președinte al Clubului în mandatul 2015- 2016, următorilor rotarieni:

Rotary Iasi 2000
Camelia Gavrilă
Marian Mihordea
Alexandru Ciochină
Doina Bălășescu

Rotary Bucovina Suceava
Ștefan Groza

Rotary Iasi
Adrian Sachelarie

Rotary Curtea Domneasca
Cătălin Neagu

Rotary Copou
Alexandru Condurache

Distincția “Paul Harris Fellow” poartă numele celui care în 1905 a înființat primul Club Rotary la Chicago, iar mai târziu a devenit primul Președinte al Rotary International.

Poți da share la această postare!